pfd
15 بهمن 1401 - 17:38

مسکو: ۲۰۰ نظامی اوکراینی کشته شدند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که طی درگیری‌های اخیر در اوکراین، ۲۰۰ نظامی این کشور کشته شدند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین ادامه دارد، مسکو آمار جدیدی درباره تلفات و خسارات طرف اوکراینی منتشر کرد.

منابع رسانه‌ای در روسیه از گزارش میدانی روز شنبه (امروز) وزارت دفاع این کشور درباره درگیری‌های نظامی با اوکراین خبر دادند.

به گزارش راشاتودی، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که ۲۰۰ نظامی عضو ارتش اوکراین طی درگیری‌های اخیر کشته شدند و مقادیر زیادی زاغه مهمات و ده‌ها خودرو زرهی و تجهیزات نظامی اوکراین از بین رفتند.

طبق اعلام این وزارتخانه، حملات نیروهای روسی در بیش از یک محور در اوکراین با استفاده از حملات هوایی و آتش توپخانه‌ای ادامه دارد.

بنا بر اعلام وزارت دفاع روسیه، درگیری‌های چند ساعت گذشته در «خارکوف»، «دونتسک» «لوهانسک» در جریان بوده است.

به روایت مسکو، در حملات ارتش روسیه مقادیری از سامانه راکت انداز «هوویتزر»، گراد و برخی دیگر از مهمات و تجهیزات نظامی اوکراین از بین رفتند.

اطلاع رسانی تازه مسکو درباره وضعیت میدانی درگیری‌ها در شرایطی انجام شده که جنگ اوکراین از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ۱۴۰۰) آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

به دنبال آغاز جنگ اوکراین، کشورهای غربی به رهبری آمریکا و انگلیس ارائه انواع حمایت‌های تسلیحاتی، اقتصادی و اطلاعاتی از یک سو و تشدید بی سابقه فشارها علیه روسیه را در دستورکار قرار داده‌اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018764